Jste zde: orlenunipetrolrpa.cz > CZ/  O nás/  Jednatelé společnosti/  Zbigniew Leszczyński
Velikost textu:  A AA
Zbigniew Leszczyński
MACIEJ LIBISZEWSKI

 
ZBIGNIEW LESZCZYŃSKI
jednatel
Zbigniew Leszczyński je zodpovědný za řízení retailového segmentu, digitalizaci a dohled nad registrovanou pobočkou ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. – BENZINA, odštěpný závod.​

Před nástupem do ORLEN Unipetrol byl posledních šest let členem představenstva ORLEN S.A. Má rozsáhlé manažerské zkušenosti v palivovém průmyslu. První tři roky byl zodpovědný za maloobchod, velkoobchod petrochemických a rafinérských produktů a logistiku. V následujících třech letech měl na starosti vývoj, investice, údržbu a nákup.

Působil jako předseda dozorčí rady ORLEN Deutschland GmbH, předseda a člen dozorčí rady ORLEN Unipetrol a předseda dozorčí rady ORLEN Paliwa. Kromě svých rolí ve skupině ORLEN působil Zbigniew Leszczyński také jako předseda představenstva Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., předseda představenstva Rynex Sp. z o.o., předseda představenstva společnosti Wisła Płock S.A. a obchodní a marketingový ředitel společnosti Kompania Węglowa S.A.

Zbigniew Leszczyński vystudoval Varšavskou univerzitu, fakultu účetnictví a financí. Absolvoval také následující postgraduální kurzy: EU Business Management na Varšavské ekonomické škole, Design a provoz počítačových sítí na Univerzitě Mikuláše Koperníka v Toruni, Projektový management na Akademii podnikání a managementu Leona Koźmińského ve Varšavě a Executive Master of Business Management (MBA) v Gdaňské nadaci pro rozvoj managementu.

Zpět​
​​​
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL