Jste zde: orlenunipetrolrpa.cz > CZ/  Nabídka produktů/  Rafinérské produkty/  Unipetrol Index Czech (UIC)/  Deklarace – typy smluvního ujednání
Velikost textu:  A AA
Deklarace – typy smluvního ujednání

​KRÁTKODOBÁ DEKLARACE MNOŽSTVÍ A CENY 2022

Tento typ deklarace je určený pro zákazníky s pravidelným měsíčním odběrem pohonných hmot minimálně 50 cbm. Pokud pro Vás není problém předem naplánovat měsíční potřebu produktů, je Krátkodobá deklarace množství a ceny určena přesně pro Vás. Krátkodobá deklarace vyžaduje od obou smluvních stran plánování odběru/přípravy produktu k odběru a zákazníkovi tak dává vysokou jistotu dostupnosti produktů přesně podle požadavků, které deklaruje ve smlouvě. Výše individuální složky ceny (slevy z UIC) závisí na několika parametrech, které si volí zákazník před podpisem smlouvy. Navíc zákazník dostává dodatečnou slevu za splnění odběrů v uplynulém období. Zákazníkovi mohou být přiznány případné další slevy na určité období v případě, že splní podmínky vyhlášené ORLEN Unipetrolem RPA na vyhlášené období. Tyto slevy jsou jednotné a platné pro všechny zákazníky, kteří mají podepsanou Krátkodobou deklaraci.


Parametry Krátkodobé deklarace volené zákazníkem:

  • Délka trvání Krátkodobé deklarace – (pro FCA) období 1 až 12 měsíců s ukončením účinnosti smlouvy nejpozději v prosinci daného kalendářního roku. Pro paritu CPT je toto období stanovené na 4 až 12 měsíců s ukončením účinnosti smlouvy nejpozději v prosinci daného kalendářního roku.

  • Měsíční množství – zákazník si definuje měsíční odběr jednotlivých produktů“​

  • Určení terminálů, na kterých zákazník požaduje připravit zboží k odběru, a to včetně množstevního poměru dle terminálů a druhu zboží v případě, že jde o měsíční množství 3 000 cbm a více.

  • Požadavek zákazníka na množstevní toleranci – množstevní tolerance definuje možnou odchylku v odběru/dodání zboží, které je v Krátkodobé deklaraci vymezené. Zákazníkem zvolená tolerance je platná pro obě smluvní strany.

  • Volba délky splatnosti daňových dokladů – v případě přiznaného kreditního limitu si zákazník může zvolit délku splatnosti od data expedice zboží. Zákazníkovi bez platného kreditního limitu můžeme nabídnout platbu předem.​


FLEXIBILNÍ DEKLARACE MNOŽSTVÍ A CENY 2022

Flexibilní deklarace je určena pro zákazníky s minimálním měsíčním odběrem 20 cbm a maximálním objemem 200 cbm. Pro Flexibilní deklaraci se rozhodnete, pokud je pro vás důležitá flexibilita a/nebo si nejste jisti, jaký objem produktů budete potřebovat měsíčně odebírat, ale zároveň chcete mít jistotu dodání zboží. Objem produktů je sjednán bez nutnosti pravidelných měsíčních odběrů s možností odebrat až 200 % ročního smluveného závazku. Tento typ spolupráce je vhodný zejména pro menší provozovatele čerpacích stanic, zemědělce a menší odběratele. Jedná se o dlouhodobější závazek v délce 12 nebo 24 měsíců.

Výše individuální složky ceny je stanovena před podpisem smlouvy. Zákazníkovi mohou být přiznány případné další slevy na určité období v případě, že splní podmínky vyhlášené ORLEN Unipetrolem RPA na vyhlášené období. Tyto slevy jsou jednotné a platné pro všechny zákazníky, kteří mají podepsanou Flexibilní deklaraci.


Parametry Flexibilní deklarace volené zákazníkem:

  • Délka trvání Flexbilní deklarace – období 12 nebo 24 měsíců.

  • Definuje se měsíční nebo roční množství jednotlivých produktů.

  • Určení terminálů, na kterých zákazník požaduje připravit zboží k odběru, bez nutnosti procentuálního rozdělení v případě, že jde o více než jeden terminál.

  • Volba délky splatnosti daňových dokladů – v případě přiznaného kreditního limitu si zákazník může zvolit délku splatnosti od data expedice zboží. Zákazníkovi bez platného kreditního limitu můžeme nabídnout platbu předem.


V případě, že Vás nabídka zaujala, nebo máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat mailem na adrese paliva@orlenunipetrol.cz.​​

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL